ABD Hazinesi Kriptografi Üzerine Çalışma Grubu Oluşturacak!

bitcoin

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Sekreteri Steven Mnuchin geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada Finansal Gözetim Konseyinin kriptografik bir sisteme odaklı yeni bir çalışma takımı oluşturacaklarını açıkladı!

Steven Mnuchin Washington DC’de düzenlenen The Economic Club etkinliği kapsamında Bitcoin süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Amerikan hükümetinin yatırımcılara yaptığı düzenlemeler ile ilgili tartışmalara dikkat çekerek, “Yasa dışı örgütlerin ve dolandırıcıların bu para birimini kullanmayacağına dair araştırmalarda bulunuyoruz, bu konuda emin olmak istiyoruz ve kriptografi üzerinde açıkçası çok duruyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalara ek olarak Amerikan hükümetinin bu konuda G-20 devletleri ile de iletişimde olduğunu belirtti. Mnuchin yanı sıra Fransa Hazine sekreteri de G-20’de yaptığı açıklamalarda “spekülasyonlar” hakkında vurgulama yaparak daha aktif eylemler gerektiğini vurguladı.

Yatırımcıları Düşünüyoruz!

Kripto para üzerinden ticaret yapan yatırımcıların ortadaki riski anlayıp anlamadığından emin olmak istediklerini açıklayan Mnuchin bu konuda yatırımcıların zarar görmesinden endişe ettiklerini iletti. Kripto para dünyasındaki belirsizlikleri ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirten sekreter, yaptığı açıklamalarda Federal Rezerv’in para birimlerinin sayısal versiyonunun sürekli olarak dünya çapında merkez bankalarından tartışılan bir konu olduğunu ve geliştirilmesi ihtimaller çerçevesinde değildir dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir