ABD’nin Önde Gelen Demiryolu Firması BNSF Blockchain İttifakına Katıldı!

Blockchain

Amerika’nın önde gelen demiryolu firmalarından bir tanesi olan BNSF Railway, Blockchain ittifakına katılmaya karar verdi.

Warren Buffet Bershire Hathaway firmasına bağlı olan BNSF Railway ABD’nin sayılı nakliye demiryolu ağlarından bir tanesi olarak biliniyor. Geçtiğimiz günlerde firma tarafından yapılan açıklamada firmanın katılma amacı Blockchain ile verilen nasıl bir işlem gördüğüne dair belirli standartlar belirlemek amacıyla yapıldığını belirtti. Diğer ittifak üyeleri ile çalışarak Blockchain teknolojisi altında verilen nasıl biçimlendirileceği araştırılacak.

BNSF Railway’in CEO’su Muru Murugappan konu ile ilgili, “Blockchain teknolojisi ulaştırma endüstrisinin birçok yönünü değiştirecek bir potansiyele sahip bu sebeple sektör için birkaç sabitin etrafında hizalanması oldukça önemli” açıklaması yaptı.

BNSF Dev Bir Adım Attı

Demiryolu firması Blockchain teknolojisine adım atan ilk Kuzey Amerika merkezli demiryolu şebeke operatörlerinden bir tanesi oldu. Atılan bu adımla Blockchain teknolojisinde sektörün önde gelen firmalarından bir tanesi olmayı başardı.

BİTA adı verilen ittifaka güncel olarak 200’den fazla firma üye bulunmaktadır. Ulaştırma ve teknoloji firmalarından oluşan bu ittifak Blockchain teknolojisini geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Şu anki üyeleri arasında FedEx, UPS, SAP ve Çin’in e-ticaret devi JD.com bulunuyor. JD ve FedEx geçtiğimiz günlerde Blockchain teknolojisini kullanarak operasyonlarını geliştirmeyi ve entegrasyonu içeren bir anlaşmaya varmıştı.

UPS, FedEx ve JD gibi küresel çaptaki firmaların Blockchain teknolojisine adım atmaları ile ulaşım ve lojistik sektörlerinin bir hayli gelişmesi bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir