Almanya ve Fransa G20 Ülkelerine Kripto Para Çağrısında Bulundu!

G20-Bitcoin

Almanya ve Fransa kripto para birimlerine karşı politik ve ekonomik olarak etkileri konuşmak üzere G20 ülkelerini uyardı!

Almanya ve Fransa merkez bankası yöneticileri, maliye bakanları ve birçok kurum Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinin ekonomik ve politik etkilerini gelecek G20 zirvesinde gündeme sokmak için çağrıda bulundu!

G20 dönem başkanı olan Arjantin’in maliye bakanı G20 açıklamasında sanal paraların mali istikrara etkileri hakkında açıklamalarda bulundu. Buna ek olarak kripto paraları düzenleyen “sınır ötesi” eylemler hakkında bir rapor hazırladı.

Almanya ve Fransa Ortak Bir Açıklama Yaptı!

Almanya ve Fransa’nın maliye bakanları ve merkez banka yetkilileri yaptıkları ortak çağrıda, “Kripto paraların ardında bulunan teknolojilerden faydalanarak yeni fırsatlar elde edilebileceğini ümit ediyoruz. Fakat bu süreçte yatırıcımlar için önemli risklerde teşkil edebilir. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde ise ülkeler finansal suçlarla karşı karşıya kalabilir en kötüsü bunlara karşı savunmasız kalabilir.” Dediler.

Ayrıca uzmanlar uzun vadede potansiyel risklerinde doğabileceği konusunda uyardı. Yakın bir gelecekte düzenlenecek olan G20 zirvesinde konunun ele alınıp alınmayacağı kesin olarak bilinmese de birçok ülkenin gündemi meşgul eden kripto paralar tüm dünyanın gözlemlediği zirvede tartışma konusu olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir