Amerika Bankalarından Bitcoin’e Kötü Haber

bitcoin

Amerika’nın en büyük kredi kartı düzenleyicileri, hem mali hem de yasal riski azaltmak amacıyla Bitcoin veya diğer altcoinleri satın almak için kredi kartlarının kullanımını yasakladılar. Bloomberg’e göre Bank of America coin alımlarını cuma gününden başlayarak bloke etmeye başladı. Cumartesi günüde bu banka aracılığı ile kartıyla coin almaya çalışanlar aynı sorunla karşılaştı.

Aynı şekilde Citigroup ve Capital One da coin alımlarına kartlarını kapattıklarını duyurdu. Bu hareketlerin nedeninde bankaların kendi çıkarlarını düşündükleri düşünülüyor. Bir çok kullanıcı coin almak için kredi kartlarını kullanıyordu. Aralık yükselişinden sonra yaklaşık %50 düşen bitcoin ile şuan yatırımcıların bir çoğu suyun altında kaldı.

Bitcoin Neden Düşüyor ?

Bu tür yasakların coin fiyatlarında ki düşüşlerin devam etmesine yol açabileceği Amerika medyasında yer almaktadır. Cumartesi günü iyi bir yükselmenin ardından pazar günü tekrar geriye çekildi, Bitcoin şuanda 20.000 dolardan 8.500 dolara gerileyerek global piyasa da işlem yapmaya devam etmektedir.

Ülkelerin ve bankaların Bitcoin ve altcoinlere karşı önlemleri ve hamleleri devam etmektedir. Bu tür gelişmeler hem yatırımcıların geri çekilmesine hemde bir panik havasının oluşmasına yol açmaktadır. Kısa süre önce yakalanan iyimser hava yerini negatif bir havaya bırakmıştır. Negatif havanın ne kadar süre daha devam edeceği, pozitif bir havaya dönüşüp dönüşmeyeceği ise şuanda tamamen tahminlerle sınırlıdır.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir