Baidu ve Meituan’ın Eski Mühendisi TRON’a Katıldı

Tron son zamanlarda başka firmalardan bünyesine kattığı uzman transferleri ile gündemde kalmaya devam ediyor. TRON bu transferden önce de Alibaba’da çalışan bir uzmanı yine ekibine katmıştı. Hatta bu transfer nedeniyle Alibaba ile ortaklık dedikoduları çıkmıştı. Üst Düzey teknik mühendisi olan Edison Wu kod araştırması ile ilgili TRON teknik ekibine resmen katıldı. Edison WU daha önce Baidu ve Meituan gibi bilinen platformlarda çalışmış bir mühendistir.

TRON Ekibinin Yeni Çalışanı Edison WU Kimdir ?

TRON ekibine katılan Edison yazılım mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. İnternet ve kurumsal yazılım geliştirme konusunda ise 11 yıllık deneyime sahiptir, ayrıca büyük veri algoritmaları konusunda ise derin bir bilgiye sahiptir.

Baidu ve Meituan firmalarında çalışmış, aynı zamanda büyük veri işleme ve risk kontrolü, anti-cheat konusundan zengin tecrübeye sahip çok yetenekli bir teknoloji uzmanı olduğu belirtilmektedir.

Edison ise yaptığı açıklamada; “Blockchain teknolojisi eşi benzeri görülmemiş bir buluş ve hala erken aşamalarda bulunmaktadır. Baidu’yu terkedip TRON gibi mükemmel bir takıma katılmak ve bundan sonra ki zamanımı Bu teknolojiyi araştırmak ile geçireceğim için gerçekten çok heyecanlıyım.” dedi.

 

TRON’un kurucusu Justin Sun ise yaptığı açıklamada ise, Edison Wu’nun gelmesini memnuniyetle karşıladığını, Tron ortaklarının genişledikçe teknik gerekliliklerin arttığını ve bu nedenle ihtiyaçların arttığını ve bu nokta da deneyimli Edison Wu’nun şirkete katkı sağlayacağını, ileride yeni personeller alınacağını belirmiştir. Ayrıca Justin Sun 2018 senesinin TRON için çok önemli olduğunu belirtmiştir.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir