Bitcoin Düştüğü Yerden Kalktı! 8 Bin Doları Geçti!

bitcoin

6 Şubat günü aralık ayından beri en düşük değeri olan 6 bin doları gören Bitcoin bugün itibari ile kendine geldi ve tekrar yükselişe geçerek 8 bin dolar seviyesini geçmeyi başardı.

Bitcoin 2018 yılı itibari ile sürekli bir düşüş trendi yaşamış ve 6 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bugün artı yönde hareket eden Bitcoin 8 bin doları aşmayı başardı. Bitcoin ile birlikte diğer altcoinler yükseliş trendine katılarak artış gösterdi. Yükseliş ile birlikte top 100’ün içerisinde yer alan coinler yükselişe geçti.

CoinMarketCap tarafından yayımlanan verilere göre Bitcoin son 24 saat içerisinde %24 değer kazanarak 8500 doların üzerinde işlem görmeye başladı. İlk 10 coin yaklaşık %46 – 55 oranında yükseliş yakalarken en değerli ikinci coin olan Ethereum %33 değer artışı yaşadı.

Coinlerdeki Yükseliş Devam Edebilir

Uzun bir süredir yatırımcılarının yüzünü güldürmeyen Bitcoin son günlerdeki çöküşüne dur diyerek tekrar yükseliş trendine girdi. Bugün yaşanan yükseliş ile birlikte kripto para pazar payı 100 milyar dolar artış gösterdi. 277 milyar dolar kripto paraların Pazar payı 388 milyar doları aştı. Yaşanan artış ile birlikte yatırımcıların güveni artarak yatırımların devamı gelebileceği düşünülüyor. Yani bir süre daha önümüzdeki günlerde coinlerin yükselişini izleyebiliriz. Yükseliş devam ederken piyasalarda oldukça olumlu bir hava oluştuğu görüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir