Dow Jones’deki Sert Düşüşün Coinlere Etkisi

Dow Jones Endüstri Endeksi,Pazartesi günü borsalarda sayısız kayıp yaşadı ve sadece iki gün içinde 2,200 puan değer kaybetti. İşte kripto para piyasasınıda yakından ilgilendiren en yeni Dow Jones Endeksi ve borsa takibi.

Yatırımcılar, Pazartesi günü Dow Jones endeksinin iki gün üst üste değer kaybetmesinin ardında sert bir darbe aldı ve kırmızı bölgedeki Dow 30 dan ayrılmaya başladı.

Dün itibari ile endüstri endeksi 25.337.87 puandan kapandı ve hemen hemen yüzde 5 oranında düşerek 23.923.88 seviyesine geriledi. Bu düşüşle birlikte Dow Jones endeksi tarihinin en sert düşüşünü yaşamış oldu.

Borsalar, ABD Kongresinin Eylül 2008’de finansal kriz sonrası bankaların 700 milyar dolarlık kurtarma talebini reddetmesinden bu yana bu kadar ciddi kayıplara tanık olmamıştı.

Dow Jones Endeksinde yaşanan bu dalgalanmalar kripto para piyasasınıda etkilemiş görünüyor.Ripple,bitcoin,ethereum ve litecoin başta olmak üzere bir çok kripto para çift haneli düşüş eğilimi içine girdiler.

Ripple şuan itibari ile gördüğü en yüksek seviyesinin %80’ini kaybetmiş durumda. Bu durum diğer kripto paralar içinde pek farklı görünmüyor.

Dow Jones Endeksinde iki gündür yaşanan dalgalanma sonucu Ethereum  yüzde 15.8,Litecoin yüzde 13, Bitcoin yüzde 11 değer kaybetmiş görünüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir