Dünyaca Ünlü Lojistik Firması FedEx Blockchain Teknolojisini Kullanacak!

blockchain-fedex

Kripto paralar ile hayatımıza giren ve her geçen gün iş dünyasında çeşitli teknolojik imkanlar sunan Blockchain teknolojisi birçok şirketin gözdesi haline geldi!

Bitcoin’in arkasındaki teknoloji olarak hayatımıza giren Blockchain teknolojisi her geçen gün yeni bir firma tarafından kullanılmaya başlandı. Son olarak küresel düzeyde taşımacılık yapan FedEx firması bu teknolojiyi kullanabilmek için ar-ge çalışmalarına başladığını duyurdu.

Dünyanın en büyük lojistik firmalarından bir tanesi olan FedEx, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda kargo takip ve bilgi sistemleri için Blockchain teknolojisini entegre çalışmalarına başladığını bildirdi. Yalnızca kargo takip sisteminde kullanılmayacak olan teknolojinin şirket kayıtlarını güvenli bir şekilde kayıt altına alabilmek için bu teknolojiyi geliştirmeyi hedefliyor.

Şirketin stratejik planlama ve analiz uzmanı Dale Chrystie, yaptığı açıklamada, “FedEx’in arşivinde her gün milyonlarca kayıt yer alıyor. Bu kayıtları güvenli bir şekilde saklamak zorundayız. Bunu başarabilmek için Blockchain teknolojisinin lojistik endüstrisini ve daha birçok şeyi değiştirebilecek güvenli bir teknoloji olduğunu düşünüyorum” dedi.

Chrystie’nin yanı sıra FedEx Servis IT Başkan Yardımcısı Kevin Humphries, şirketin bu teknolojiyi test etmek için birçok pilot programı geliştireceğini söyledi. Humpries bu pilot programların FedEx’in çeşitli alanlardaki teknolojilerini geliştirmesini ve ölçülebilir performans değerlerini görmesine yardımcı olacağı görüşünde.

Blockchain Genişliyor!

Bitcoin’in tüm dünyada popüler hale gelmesi ile birlikte blockchain teknolojisi gelişmeye ve yayılmaya devam ediyor. Birçok alanda bu teknolojinin kullanılmasının ve gündelik hayatımızın bir parçası olması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir