Ethereum (ETH) Nedir?

Ethereum (ETH) blok zinciri tabanlı, halka açık ve açık kaynak kodlu bir kripto para birimidir.Ethereum, herhangi bir geliştiricinin kullanabileceği, açık kaynak ve merkezi olmayan blok zincir tabanlı yazılım oluşturma platformu olarak inşa edilmiştir.Bu platformun / ağın çekirdeğinde, bir sözleşme türü olan yerel şifreleme  “blockchain-based smart contract system” Eteri (ETH) vardır. Bununla birlikte, Bitcoin ve blok zincirinin aksine, Ethereum’un platformu coin toplamak yerine kod çalıştırmak üzere tasarlanmıştır.

Bunu göz önünde bulundurarak, Ethereum çeşitli şeyler yapmak için kullanılabilir. Birden çok eşsiz kripto para birimi, herhangi bir contract yapmak  için kullanılabilir ve hatta blok-tabanlı uygulamaların oluşturulması / saklanması için kullanılabilir.

  • Burda bahsettiğimiz Ether Ethereum blok zincirinin para birimidir.
  • Şuan için bitcoinden sonra en fazla pazar piyasasına sahip para birimi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Bitcoinin yanı sıra istikrarlı bir şekilde yükselmesi yatırım açısından daha güvenilir bir liman olduğu anlamına geliyor.

ETH Destekleyen Kuruluşlar

Ethereum bir çok kuruluş tarafından desteklenmektedir.Bu kuruluşlar kendilerine Ethereum kurumsal ittifakı adı vermişlerdir.Bu ittifak bir yönetim kurulu tarafından idare ediliyor.Bu yönetim kurulunda Microsoft ve JP Morgan gibi büyük kuruluşların yöneticileri Ceo ları ve mühendisleri yer almaktadır.

Bu ittifak içinde bulunan kuruluşlar; Microsoft,JP Morgan,Bank Of Newyork,Chase ve Intel gibi kuruluşlardır.Buda Ethereumun çok güçlü bir yapısının olduğunun belirtilerinden biri.

Güncel Ethereum(ETH) fiyatlarını sitemizde görebilirsiniz..

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir