İngiltere’nin Köklü Firmaları Kripto Para Stoğu Yaptığı Ortaya Çıktı!

İngiltere

İngiltere’de yapılan bir ankete göre birçok firmanın kripto para stoku olduğu fark edildi!

İngiltere’nin köklü yazılım firmalarından bir tanesi olan Citrix tarafından yapılan araştırmaya göre İngiltere’nin köklü işletmelerinin büyük bir bölümü kripto para stokluyor ve bu stoklama işlemine hala devam ettiklerini öne sürdü. Firma tarafından yapılan ankette yaklaşık 750 IT yönetici oy kullandı. Bu ankete göre her firmanın ortalama 24 Bitcoin’e sahip olduğu ortaya çıktı.

Ankete göre ayrıca firmaların yalnızca %7’si sadece Bitcoin kripto parası aldığı diğer %93’lük oranın ise farklı kripto para stoku edindiği belirtildi. Bu firmaların %54’ü Litecoin, %43’ü Ethereum, %33’ü Ripple ve son olarak %29’u ise Dashcoin almış. Araştırmaya göre ayrıca Bitcoin’in geçtiğimiz yıl zirve gördüğü sırada %57’si Bitcoin stoğunun bir kısmını satmış. Firmaların yaklaşık %38’i kripto paralarını satmak isterken yalnızca %5’i şu anki durum için Bitcoin’lerini satma gibi bir düşüncesi yok.

Araştırmada Güvenlik Sorunları da Ele Alındı!

Yapılan anket araştırmasına göre firmaların yaklaşık %64’lük kısmı kripto paralardaki değer artışı ile birlikte dolandırıcılar ve siber suçluların kripto para stoklarına saldırıya geçebileceğini iddia ediyor. Bu durumun bu tür kişiler için bir fırsat olabileceğini iddia ediyorlar. Son zamanlarda yaşanan siber saldırıların ardından birçok firma kripto paraları koruma altına alabilmek için gerekli önlemleri almaya başladı. Ancak ankete göre firmaların yaklaşık %5’lik kesiminin bu durum için herhangi bir önlem almadığı belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir