İsviçre ICO’lara Yasal Düzenleme Getiriyor!

İsviçre

İsviçre ICO’ları düzenlemesi ile ilgili yeni yasal kurallar getirmeye hazırlanıyor!

İsviçre’nin Mali Piyasalar Denetleme Kurumu FINMA birkaç gün önce ICO’ların düzenlenmesi ile ilgili birtakım düzenlemelerin yapılacağını açıklamıştı. Bu kurallar çerçevesinde ICO’lar piyasanın mevzuatına entegre edilecek! Kurumun CEO’su Mark Branson tarafından yapılan açıklamada bu yeni düzenlemeleri blockchain teknolojisinin ülkede daha etkin bir şekilde kullanılabilmesi için yeni ve uygulanabilir yöntem olarak gördüğünü ifade etti. Ek olarak Branson blockchaine sahip firmaların düzenlemelerden kaçamayacağını da belirtti.

Kurumun CEO’su konuyla ilgili resmi olarak yaptığı açıklamalarda, “ICO ile ilgili projeleri ve incelemeleri daha kolay idare edebilmek için bu düzenlemeleri getiriyoruz. Bu düzenlemelerle birlikte meşru girişimciler bu sisteme daha kolay uyabilecekler. Bu sayede yatırımcılar projelerini rahatlıkla yasalarla koruyabilecek ve daha güvenilir bir yatırım ortamı oluşturulacak” ifadelerini kullandı.

Kurumun yaptığı basına açıklamasına göre yeni düzenlemelerin yürürlüğe girmesinin nedenlerinden bir tanesi de İsviçre ülke sınırlarında gerçekleşen ICO artışı ve buna ek olarak ICO’ların nasıl veya ne derecede düzenlenmesi gerektiği konusunda herhangi bir netliğin bulunmaması da bu gelişmeleri tetiklediği belirtiliyor.

Yapılan basın açıklamasında, “Yüksek seviyede talep ve dinamik piyasaya söz konusu olunca şeffaflığın oluşturulması ve güvenilir bir ortam oluşturulması oldukça büyük bir önemlilik kazanıyor” denildi. Ayrıca ülkede henüz ICO’larla ilgili herhangi bir yasal düzenleme bulunmaması da bu düzenlemeyi haklı hale getiriyor. Bu düzenlemelerle birlikte İsviçre’nin ICO’lar ve kripto paralar konusunda güvenli bir liman olması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir