İtalya’nın Kripto Para Borsası Bitgrail’de 170 Milyon Dolarlık Coin Kayboldu!

BitGrail

İtalya’nın kripto para borsası olan Bitgrail geçtiğimiz günlerde yaklaşık 170 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen 17 milyon adet Nano kripto parasının ortadan kaybolduğunu açıkladı!

İtalyan kripto para borsası tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 17 milyon adet kripto para biriminin kaybolduğu bildirildi. Paraların çalınıp çalınmadığına dair henüz resmi bir açıklamada bulunmayan Bitgrail, tüm borsa işlemlerini durdurmak zorunda kaldı. Buna ek olarak borsa diğer kripto para birimlerinin herhangi bir şekilde etkilenmediğini açıkladı. Şu an için borsada kripto para birimi çekme ve yatırma işlemleri yapılmıyor.

Aynı Olay Japonya’da Yaşanmıştı!

Son yıllarda popülarite kazanan kripto para birimleri dolandırıcılara fırsat doğurdu. Nitekim geçtiğimiz aylarda da aynı şekilde Japonya’nın büyük kripto firmalarından bir tanesi olan Coincheck’ten yaklaşık 530 Milyon dolar değerinde NEM çalınmıştı. Bilgisayar korsanları tarafından çalınan yaklaşık 500 milyon NEM kripto parası kayıplara karıştı. Japon firması müşterilerine olayla ilgili telafi sözü verirken birçok kripto para firması güvenlik sorunlarını tekrar gözden geçirmeye karar verdi.

Geçtiğimiz yıl ise Güney Kore merkezli Youbit borsasından kripto para çalınmış yaklaşık 70 milyon dolar civarında bir zarar söz konusu olmuştu. Saldırılardan dolay borsa yaklaşık 1 yıl boyunca kapalı kalmak zorunda kaldı. NiceHash adındaki bir bilgisayar korsanı tarafından gerçekleştirilen olay hala çözülmeye çalışılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir