Japon Havayolu Firması Peach Aviation Bitcoin’i Ödeme Alacak!

Peach Aviation

Japonya merkezli Peach Aviation havayolu firması Bitcoin ile ödeme alma seçeneğini eklemeyi iptal etmediklerini yalnızca bir süre ertelediklerini belirtti.

Peach Aviation firması geçtiğimiz yılın mayıs ayında yaptığı açıklamada bilet satış ödeme seçeneklerine Bitcoin’i ekleyeceklerini belirtmiş ancak daha sonra bu kararı ertelediklerini açıklamak zorunda kaldılar. Değişikliği Mart 2018 yılına erteleyen firma gelecek ay itibari ile Bitcoin ile ödeme almaya başlayacak.

Düşük fiyatlı havayolu firması olarak ön plana çıkan Peach Aviation firması krito para ile ödeme sistemi için BITpoint adındaki kripto para borsası ile anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre ödeme sistemi ile birlikte Japonya da ki tüm havaalanlarına Bitcoin ATM’si kurulması hedefleniyor. Japonya hükümeti ise Nisan 2017’de Bitcoin’i yasal bir ödeme yöntemi olarak tanımıştı.

Japonya’da Gerçekleşen Bitcoin Soygunu ile Tedirginlik Yaşandı!

Geçtiğimiz haftalarda Japonya’nın kripto para borsası olan Coincheck’ten yaklaşık 534 milyon dolar değerinde NEM hacklenmiş, tüm dünya ve Japonya’da bu olay kripto paralara olan güveni sarsmıştı. Nitekim bu olaydan etkilenen havayolu firması bu paraların güvenilirliğini sorguladıklarını itiraf etmişti.

Ancak firmadan yapılan açıklamada Bitcoin ile ödeme seçeneğinin ortadan kalkmadığı yalnızca ödeme hizmetinin yürürlüğe girmesi için zaman planlaması yapıldığını belirtti. Peach Aviation firmasının yanı sıra AirBaltic gibi birçok firma geçtiğimiz yıldan beri Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak kabul etmişti. Bu firmaların sayısının kripto para dünyasındaki belirsizliklerin sona ermesi ile daha da artacağı tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir