Kripto Para Birimleri ve Oyun Sektörü

Kripto Para

Son yıllarda en çok gelişme sağlayan sektörlerden bir tanesi kuşkusuz kripto para sektörü oldu. Sanal para birimleri artık 7’den 70’e birçok kişinin dilinde olan ülkelerin ve büyük kuruluşların gündeminde olan oldukça mühim konulardan bir tanesi. Teknolojik gelişmelerle birlikte gelişme sağlayan bir diğer sektör ise kuşkusuz oyunculuk sektörü, insanların eğlenme dürtüsü oyunculuk sektörünün gelişmesindeki en önemli odak noktalarından bir tanesi kuşkusuz.

Son yıllarda online oyunculuk bu sektördeki en önemli gelişen noktalardan bir tanesi. Kripto para birimleri ile aynı süreçte gelişim yaşayan oyun sektörü bir arada bir yer edinebilir mi? Oyunculuk sektöründe asıl kahramanlar her zaman oyunculardır. Ancak ekonomik akış ne yazık ki oyun üreticileri ve oyuncular arasında gerçekleşmektedir. Bu nedenle parasal noktalara daha farklı perspektiflerden bakmamız gerekiyor.

Oyunculuk ile Kripto Para Kazanmak Mümkün mü?

Günümüzde IQeon adındaki Estonya merkezli firma bu soruya yanıt bulmaya en yakın firmalardan bir tanesi. Firma geliştirdiği oyun ile oyuncular arasında kripto paralar ile kazanç sağlama vaadinde bulunuyor. Bunun yanı sıra kazandıkları kripto para birimlerini diğer para birimlerine kolaylıkla çevirebilecekleri bir cüzdan tasarlamış durumdalar. Firmanın şu an için ön satışta ve 1,16 milyon dolar gibi bir fon topladılar ve ICO’ların satışı hala devam ediyor.

Kripto Para ile Oyun Satın Alınabilir mi?

Son dönemlerde birçok kullanıcının aklına gelen konu ise kripto para birimleri ile oyun satın alınıp alınamayacağı konusu idi. Fakat birçok firma kripto para birimlerindeki dalgalanma nedeniyle böyle bir duruma pek sıcak bakmıyor. Nitekim birçok alışverişte kripto para birimlerindeki bu belirsizlik nedeniyle kripto para birimlerini kullanmaya elverişli bulmuyor. Nitekim satış gerçekleştikten birkaç gün sonra paraların değer durumunun net olarak bilinmeyeceği düşünülünce oldukça makul bir sebep olarak görülmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir