Litecoin Neden Yükselişte?

Litecoin fiyatı dün açılıştan bir kaç saat sonra yüzde 34’lük bir sıçrama gerçekleştirdi ve 300 dolarlık banda biraz daha yaklaşmış oldu. Litecoindeki yükselişin neden ne?

Geçen yıl 8 Aralık’ta Litecoin, aylarca süren yükselişin ardından bir istikrarsızlığa sürüklendi ve 96 dolara kadar düştüğü gözlemlendi.

Litecoin, 21.42 GMT’den itibaren 207.01’e, yani yüzde 30.06’lık bir yükseliş gösterdi.

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee dün attığı bir twette :

LTC/BCH’nin değeri 0,02’yi geçti. Bu Litecoinlerimi sattığım değerden daha yüksek. Başka bir deyişle, LTC o zamandan beri BTC’den daha iyi bir yükseliş grafiğine sahip. Piyasa, Litecoin benimseme konusundaki çabaların, olumsuzlukların üstesinden geldiğini kabul ediyor. Yürü Litecoin!

Litecoin neden yükseliyor?

Bu dönemde LTC’nin yükseliş göstermesinin önemli bir nedeni, Noel 2017 yılına kadar geçen günlerde ilk kez ilan edilen LitePay’in piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor. Litecoin kurucuları son günlerde ve haftalarca yapılan haberlere bir grup salınım yaptı.

Litecoin’in LitePay olarak bilinen yeni ödeme yönteminin 26 Şubat’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Litepay özelliği, işletmelerin Litecoin ödemelerini ve resmi Litecoin bankamatik kartlarını kabul etmelerini sağlayarak kripto alış verişini ana hatlarıyla daha yakın hale getiriyor.

Microsoft ayrıca, Bitcoin ve Ethereum ile birlikte yerleşik kimlik sistemi için Litecoin platformunu bir temel olarak kullanmayı planladığını açıkladı.

Lombardi Financial’ın Araştırma Analisti Palwasha Saaim’e göre LitePay gerçekten bir “game changer” olacak.

Saaim şunları söyledi: “Litecoin kullanıcıları, Visa ödemelerini destekleyen tüm ATM’lerde veya işletmelerde kullanılabilecek Visa uyumlu LitePay kartları aracılığıyla Litecoin’leri dolarlara veya tersine dönüştürebilecek.”

Kripto pazarına göre altıncı sırada en büyük kripto alış verişi, engellerin altındaki ilk dijital nakit para birimi haline gelme ve ana piyasaya ulaşma yolunda iyi bir yol olabilir.

İngiltere’nin eToro Genel Müdürü Iqbal Gandham, “Borsaları yasaklama planları üzerine Güney Kore’den geri çekilmekle ilgili haberler, bugünkü kriptomarkaları destekledi ve Litecoin istisna değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir