Litecoin’den Önemli Duyuru

Dünyanın önde gelen kripto para birimlerinden biri olan Litecoin, bu hafta önemli bir açıklama yaptı ve yeni gelişme ile birlikte büyük kazançlar elde etmeyi bekliyor. Tüm kripto birimleri haftalarca düşüş yaşadı ve Aralık ayında geldiği 325 dolar seviyelerinden gerileyerek şu an itibari ile 153 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’den yatırımlarını çeken Litecoin taraftarları LitePay adlı  bu yeni gelişme ile birlikte Litecoin fiyatlarının hızla artacağını düşünüyor.

Litecoin geliştiricileri LitePay’i yılbaşından hemen önce duyurmuştu ancak ürünün gerçek lansmanının bu hafta yapılması bekleniyor.

LitePay, Litecoin’i sanal alanda kullanılan bir para birimi kimliğinden kurtarıyor ve yeryüzündeki herhangi bir yerden Litecoin ile ödeme kabul edilmesine olanak sağlıyor. Bu sayede gerçek hayatta yaptığımız işlemlerde kredi kartı kullanır gibi Litecoin ile ödeme yapabilme imkanına sahip olmamızı sağlıyor.

Mobil ve masaüstü tarayıcılarında bir Litecoin cüzdanı bulundurabilecek, VISA uyumlu ATM’lerden anında para çekebilecek ve herhangi bir VISA işletmecisi ile alış-veriş yapabileceksiniz.

Lombardi Financial’ın Araştırma Analisti Palwasha Saaim, LitePay’i Litecoin için bir “gamechanger” olarak adlandırdı.
Ve ekledi:  Bu işletmelerin fiyat volatilite endişesi olmadan Litecoin kabul etmesini sağlayacak. Ödemeler LitePay ile anında işlenecek ve doğrudan banklarla anlaşmalar yapılacak. Bitpay’in şu anda Bitcoin işlemlerini onaylamak için yaklaşık 5 dolar işlem ücreti tahsil ettiğini unutmayın. En iyi yanı, Litecoin kullanıcılarının, Visa ödemelerini destekleyen tüm ATM ve işletmelerde kullanabilecek olması ve Visa uyumlu LitePay kartları vasıtasıyla Litecoinleri dolara veya herhangi bir para birimine çevirebilecek olmaları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir