R3 Konsorsiyumu Tarafından Avukatlara Blockchain Eğitimi Verilecek!

R3

R3 Blockchain kurumu tarafından avukatlar için Blockchain eğitim programı düzenlenecek! 20 Şubat tarihinde düzenlenecek olan Hukuk Mükemmellik Merkezi’nde binlerce avukat Blockchain ile ilgili hukuksal eğitim alacak!

FinExtra tarafından yayımlanan bir habere göre 10 adet hukuk firması avukatlara Blockchain teknolojisi hakkında eğitim verecek. 100’den fazla kuruluşun bir araya gelerek oluşturduğu R3 kuruluşu son 3 yıldır finansal işlemleri standartlaştıran ve daha basit bir hale getiren bir defter sistemi olan Corda projesini hayata geçirmiştir. Corda projesinin kuşkusuz en dikkat çeken noktası Blockchain teknolojisi ile geliştirilmiş olması. Geçtiğimiz Aralık ayında dünyanın en büyük e-ticaret kurumu olan Amazon, R3’ün Corda dağıtım sistemine izin vererek müşterilerinin AWP ortamında DApps dağıtarak geliştirmesine olanak tanımıştı.

Bir araya gelerek avukatlara Blockchain teknolojisi eğitimi verecek olan 10 hukuk firmasının isimleri de ayrıca haberde yayımlandı. Habere göre, Baker McKenzie, Ashurst, Clifford Chance, Stroock, Crowell & Moring, Holland & Knight, Fasken, Shearman & Sterling ve Perkins Coies firmaları ortaklık kurarak bu eğitimi verme kararı aldı.

Avukatlara Blockchain Eğitimi Verilecek!

Yapılan resmi açıklamaya göre hukuk kuruluşları avukatlar için Corda eğitim atölyeleri oluşturarak başta kendi avukatları olmak üzere birçok avukata Blockchain eğitimi verecek. Bu gelişme ile avukatlar R3’ün Blockchain araştırmasına katılarak her ay düzenli bir şekilde Blockchain proje çalışmalarını alabilecekler.

R3 CEO’su Richard Gebdal Brown yeni proje ile ilgili yaptığı açıklamada avukatların Blockchain ile ilgili yasal ve düzenleyici sorunların üstesinden hukuki olarak üstesinden gelmelerini amaçladıklarını iletti. Ayrıca Brown, “Corda sisteminin en nitelikli özelliği insanlar tarafından hazırlanan hukuki belgeler ile akıllı sözleşme kodları arasındaki bağlantıyı oluşturması. Bu sistemle ile işletmelerin kendi aralarındaki anlaşmaların ve insana müdahalesine en az şekilde olacak şekilde yürütülmesi hedefleniyor” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir