Winklevoss Kardeşler Bitcoin’den Oldukça Umutlu!

winklevoss

İlk Bitcoin milyarderleri olan ve The Gemini Exchange girişiminin kurucu ortakları olan Winklevoss kardeşler Bitcoin’i altına benzetiyor!

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’e açıkları telif davasından kazandıkları parayı Bitcoin’e yatırarak dünyanın en zengin Bitcoin yatırımcılarından bir tanesi olan Winklevoss kardeşler Bitcoin fiyatının altın emtia piyasasına benzediğini açıkladı.

CoinDesk verilerine göre Bitcoin geçtiğimiz günlerdeki düşüşünden kurtularak piyasa değerini 135 milyar dolar arttırmıştı. The Gemini Exchange CEO’su Winklevoss kardeşler Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto paranın günümüzdeki değerinin katına yükselebileceğini belirtti. CNBC kanalına yaptığı açıklamalarda, “Diğer tüm finansal varlıkları bir kenara koyar ve Bitcoin üzerinden özel bir değerlendirme yaparsak Bitcoin binlerce yıllık hüküm süren altın hegemonyasını ortadan kaldırabilir. Bitcoin’in özelliklerini göz önünde bulundurursak Bitcoin daha iyi bir altın olabilir. Bitcoin’in arzı sabittir ve bu sebeple az bulunabilirlik kavramı üzerinden altına göre daha avantajlıdır. Ayrıca kripto paralar daha kolay taşınabilir ve kullanılması oldukça daha kolaydır” dedi.

Winklevoss Kardeşler Bitcoin’in Geleceğinden Umutlu

Winklevoss kardeşlere göre günümüzde 135 milyar dolar bir piyasa değerine sahip olan Bitcoin’in yakın bir gelecekte 5 trilyon dolar gibi bir piyasa değerine ulaşabileceğini kaydetti.

Winklevoss kardeşler 2012 yılında Bitcoin henüz 120 dolar civarında iken yaklaşık 11 milyon dolarlık bir yatırımda bulunarak yüz binlerce Bitcoin satın almışlardı. Günümüzde piyasada dolaşan Bitcoin’in %1’lik miktarı Winklevoss kardeşlere ait!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir