Yeni Yılda Bitcoin %70 Değer Kaybetti!

bitcoin-eridi

2017 yılının son çeyreğinde rüzgar gibi esen Bitcoin, yeni yılda adeta eridi bitti!

Piyasa değeri açısından dünyanın en değerli sanal parası olan Bitcoin geçtiğimiz yılda en çok konuşulan konulardan bir tanesi idi. Yakaladığı yükseliş ile dillerden düşmeyen kripto para bu kez gözden düşüşü ile gündem konusu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda 20 bin dolara kadar ulaşan kripto para şubat ayı itibari ile %70 değer kaybederek 7 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

Özellikle doğu ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkenin Bitcoin ile ilgili aldığı kararlar kuşkusuz bu düşüşün ana nedenleri olarak değerlendiriliyor. Başta Japonya, Çin ve Hindistan gibi yüksek nüfus yoğunluğuna sahip ülkelerde uygulanan yasal düzenlemeler nedeni ile yatırımcılar el ayak çekmeye başladı. Bitcoin’e olan arz düşünce otomatik olarak kripto paranın değeri bir anda %70 oranında eridi.

Son olarak dün Amerika Birleşik Devletleri’nde cereyan eden ve tüm dünyada piyasalardaki sert düşüşlerle birlikte kripto para dünyası adeta kan kaybetti. Bu dalgalanma ile birlikte Ethereum ve Litecoin gibi değerli kripto paralarda değer kaybetti.

Uzmanlar Uyarmıştı!

Geçtiğimiz yıl %445 prim yapan Bitcoin’e karşı birçok yatırımcının ilgisi artmıştı ancak birçok piyasa uzmanı kripto paralar ile ilgili sert uyarılarda bulunmuştu. Uzmanların tahminleri doğrultusunda ilerleyen kripto paralar birçok yatırımcıya adeta saç baş yoldurdu.

Kripto paraların önümüzdeki günlerde de düşüş yaşaması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir